SMALL BASIC

1.Ders:Small Basic Kurulum

Merhaba! Bu yazımızda sizlerle birlikte Microsoft firmasının  geliştirmiş olduğu Small Basic programlama dilini incelemeye başlayacağız. Small Basic ; Microsoft tarafından çocuklar ve programlamaya yeni başlayanlar için özel olarak üretilmiş bir programlama dilidir. Ücretsiz olması ve kolay kurulumu Small Basic’in artı özelliklerindendir.

Small Basic çerçevesinde öğreneceğiniz her türlü bilgi ve beceri aynı zamanda diğer programlama dilleri için bir temel oluşturmanızı sağlayacaktır. Aslında bu programlama dili seçmemizin sebebi sadece Small Basic’i öğretmek değil temel programlama bilgi ve becerisini kavratmaktır. Burada kazanan programlama alt yapısı ile C# , C++ , Java gibi popüler programlama dillerinde ilerlemek daha kolay olacaktır.

Haydi ! Small Basic’in kurulumu ile derslerimize başlayalım. Small Basic uygulamasını ister bilgisayarınıza yükleyerek , isterseniz de online olarak kullanabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak Small Basic uygulamasının resmi sitesine bağlanabilirsiniz.

https://smallbasic-publicwebsite.azurewebsites.net/

Bu sitedeki Download  bölümünden programı kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirip kurulumunu yapabilirsiniz. Start bölümüne tıklayarak da online bir şekilde programı kullanabilirsiniz. Karar sizin 🙂

 

Kurulum videosunu izleyebilirsiniz.

 

 

Bizi takip edin:
Pin Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir