GÖRSEL İŞLEMETASARIM

PhotoScape Programı Nedir?

PhotoScape Programı Nedir?

Merhaba arkadaşlar! Yine görsel işleme programlarından birisi ile tanışacağız. Bence oldukça kullanışlı ama çokta değeri bilinmeyen bir program PhotoScape!

Ücretsiz ve Türkçe Resim, Fotoğraf düzenleme, kesme, Birleştirme, Göz ve saç rengi değiştirme, resim üzerine yazı yazma ve logo ekleme, fotoğraflarda sivilceleri silme, yeniden boyutlandırma, ekran görüntüsü çekme gibi bir çok faydalı aracı içerisinde barındıran değerli resim editörlerinden biridir.

Programı indirmek için tıklayınız. Not: Program rar dosyası şeklinde yüklenmiştir. Öncelikle winrar programı ile dosyalarınızı açınız, sonra kuruluma başlayınız. 

PhotoScape Programını açtığınızda ana ekran ile karşılaşırsınız.

Gösterici : Bilgisayarınızdaki tüm görselleri görmenizi sağlar. Slayt gösterisi şeklinde de izleyebilirsiniz.

Düzenleyici : PhotoScape görsellerinizi düzenlemeniz için size birçok seçenek sunuyor. Bunlardan bazıları; çerçeveler, balonlar, mozaik görünümü, resim boyutlandırma, kırmızı göz giderme, parlaklık, efektler, metin ekleme, klon, arka ışık düzenleme, konum düzenlemeleri, beyaz ışık dengesi gibi..

Toplu Düzenleyici: Yine çok iyi özelliğinden bir tanesi. Düzenleme işlemini birden fazla görsel üzerinde uygulama şansınız da var. 

Sayfa : Birden çok imajı farklı şekillerde konumlandırarak, tek bir görüntü haline getirebilirsiniz. Bir nevi kolaj yapmanızı sağlar.

Birleştirme : İki görseli birleştirmeye yarar. Sayfadan farkı, bunda çok fazla seçeneğini yoktur. Yan yana, yukarıdan aşağıya gibi..

AniGif: Birden çok imajı birleştirerek hareketli bir GIF imajı haline getirmenize olanak sağlıyor. Üstelik değişim zamanı, imaj yerleşimi, değişim türü gibi özellikleri de hareketli GIF dosyasına uygulayabiliyorsunuz.

Yazdır : Photoscape, fotoğraf yazdırma işlemini çok kolay ve hızlı bir duruma getiriyor. Uygulamada bulunan ve “Bas” sekmesinden ulaşabileceğiniz yazdırma özelliğinde, kağıt boyutundan, bir sayfada kaç fotoğrafın olacağına kadar birçok ayarlama yapabilirsiniz.

Ayırıcı:  “Birleştir” özelliğinin tam tersi olarak çalışıyor. “Ayırıcı” özelliği ile bir imajı, istediğiniz küçüklükte parçalara bölebiliyorsunuz.

Ekran Yakalama: Tam Ekran, Yakalama Penceresi, Yakalama Bölgesi gibi farklı şekillerde ekran görüntüsü almanızı sağlıyor.

Renk Toplayıcı : Paint’te gördüğümüz renk seçici özelliği burada çok daha gelişmiş. Çünkü sadece program içerisinde değil başka bir programdan, internet tarayıcıdan renk almanızı sağlıyor.

RAW Dönüştücü: Ham resim olan RAW resim dosyalarını JPG formatına dönüştürüyor.

Yeniden Adlandır: Toplu ya da tek tek görsel isimlerini değiştirebilirsiniz. Görsel isimlerinizde bir düzen arıyorsanız tam size göre;)

Kağıt Yazdır: Farklı kağıt türlerinde baskı oluşturmaya yarar.

 

PhotoScape Programı ile Fotomontaj ve Gif Yapımı

 

 

Bizi takip edin:
Pin Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir