TASARIMWEB 2.0 ARAÇLARI

Padlet Nedir ve Nasıl Kullanılır?

PADLET NEDİR?

Basit kullanımı olan dijital bir panodur.  Panonuza istediğiniz görselleri, videoları, yazıları, ses kayıtları, web kamera görüntülerinizi, müzikleri ekleyebilirsiniz.

İstediğiniz gibi özelleştirebilir, plan ve programınızı panoya dökebilirsiniz. Öğrencileriniz ve arkadaşlarınız ile ortak bir alanda çalışma yapabilirsiniz. Oluşturduğunuz panoyu paylaşabilir, başkalarının panonuz hakkında düşüncelerini paylaşmalarını isteyebilirsiniz.

PADLET ÜCRETSİZ Mİ?

Kısmen ücretsiz bir uygulamadır. Birçok özelliğini ücretsiz kullanabilirsiniz. Sadece size 3 tane padlet oluşturma sınırı koyar. Ücretli olarak kullanırsanız sınırsız padlet oluşturma imkanınız olur ve farklı özelliklerinden de faydalanabilirsiniz.

PADLET NEREDE KULLANILIR? 

Nerede, ne amaçla kullanacağınız biraz sizin yaratıcılığınız , hayal gücünüzle alakalı. İş için proje gruplarınızda, eğitim de , kendi yeteneklerinizi sergilemek için gibi bir çok farklı biçimde kullanabilirsiniz.

PADLETE NASIL ÜYE OLUNUR?

Öncelikle padleti , bilgisayarda mı tablet ya da telefonunuz da mı kullanacağınız önemli. Eğer tablet ya da telefonda kullanacaksanız; app store ya da play store dan uygulamasını indirmekle işe başlıyoruz. Bilgisayar kullanıcıları https://padlet.com  linkine tıklayarak padleti açabilir.

1-  Kaydol düğmesine tıklıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

2- Açılan sayfada Google, Microsof ya da Apple hesabınızla hızlı bir şekilde kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Ya da farklı bir mail hesabınızla kaydolabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaydınız tamamlanınca yandaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

 

 

 

 

 

 

 

ARTIK PADLETİ TANIYALIM!

1- PADLET OLUŞTUR

Yeni bir padlet oluşturmanızı sağlar. Ücretsiz üyelikler için padlet sınırı 3 tanedir. Hazır şablonlardan bir tanesini seçerek padletini yani panonuzu tasarlamaya başlayabilirsiniz. 

2- BİR PADLETE KATILIN

Öncelikle katılmak istediğiniz padletin linkine ihtiyacınız var. Sizinle paylaşılan bu linki “Bir padlete katılın” kısmına yapıştırarak katılım sağlayabilirsiniz.

3- GALERİ

Padlet ekibinden ve kullanıcı topluluğundan çarpıcı örnek padlet’leri bulabileceğiniz bir bölümdür. Tüm örnekler ilham almak için kullanılabilir ve şablon olarak yeniden tasarlanabilir.

4-YÜKSELT

Ücretsiz sürümden, aylık belirli bir ücret karşılığında pro sürümüne geçebilirsiniz.

5- YAKINLARDAKİLER

Son eklenen padletlerin listelendiği bölümdür. Yapılanlar, sizin en son yaptığınız padletler; Paylaşıldı, sizinle paylaşılan padletler ; Beğenilenler, sizin beğendiğiniz padletler; Arşivlenmiş, arşivlediğiniz padletleriniz listelenir.

Not: Yeni Klasör bölümü Pro Sürümünde kullanılır.

6- PADLETLERİM 

Eklediğiniz padletler listelenir.

 

YENİ BİR PADLET!

Yeni padlet tasarımı için hazırladığımız videoyu izleyebilirsiniz 🙂 

 

 

Bizi takip edin:
Pin Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir