YAPAY ZEKA UYGULAMALARI

Yapay Zeka Uygulamaları ->12.ve 13.Hafta -Taş,Kağıt,Makas

Merhaba! Bu hafta sizlerle  yapay zeka kullanarak ” Taş Kağıt Makas” oyununu yapamaya çalışacağız. Bu haftaki dersimizde  Mblock uygulamasını kullanacağız.

İlk olarak Taş Kağıt Makas oyunu nasıl bir oyun onun hakkında biraz bilgi verelim. Taş Kâğıt Makas oyunu yıllardır oynanan ve basit ve anlaşılır kurallarıyla insanların herhangi bir materyale ihtiyaç duymadan boş zamanlarını değerlendirebileceği bir oyundur. Oyunun genel
mantığında kişiler ellerini taş şeklinde kapatırlar, kâğıt şeklinde açarlar veya makas şeklinde oluştururlar ve karşı taraftaki kişinin hareketleriyle eşleştirilir.

Bu eşleştirmeye göre: taş makası kırar, kâğıt taşı sarar, makas kâğıdı keser; sonuçlarına göre kim kazanırsa o oyunu kazanmış olur. 

 

Taş makası, makas kağıdı, kâğıt da taşı yener.Eğer oyuncular aynı durumu seçerse oyun berabere biter. 

Taş kağıt makas oyununun nasıl oynandığını öğrendik. Haydi dersimize yapay zeka kullanarak yapacağımız “Taş Kağıt Makas” isimli projeyi incelemek ile başlayalım. Bunun için Mblock uygulamasında yapılmış projeyi indirelim ve açalım.

Mblock uygulamasında yapılmış halini indirmek için TIKLAYINIZ.

Proje için gerekli taş,kağıt ve makas resimlerini indirmek için TIKLAYINIZ.

İncelediğiniz projeyi aşağıdaki sunudaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.

Sunuyu indirmek için TIKLAYINIZ.

Sunudaki basamakların nasıl yapıldığını aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

 

Sevgili meslektaşlarım bu dersin günlük planına  Evraklar/Günlük Plan/ Yapay Zeka Uygulamaları /2.dönem 12.ve 13.Hafta kısmından ulaşabilirsiniz. Menüye gitmek için tıklayın.

 

Bizi takip edin:
Pin Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir