BTY DERSİDİJİTAL SANATSEÇMELİ DERSLER

Dijital Sanatlar -> 6. Hafta – Pivot ile Animasyon Oluşturma

Herkese merhabalar. Bu hafta konumuzda 2D animasyon hazırlama programlarından birisi olan Pivot uygulamasını kullanmaya devam edeceğiz.

Geçen haftadan hatırladığımız bilgilerimizle Pivot uygulamasında basit bir animasyon hazırlayalım. Aşağıda hazırladığımız videoyu izleyerek animasyonun nasıl hazırladığını öğrenip siz de animasyonu yapmaya çalışın.

 

 

 

 

 

Animasyona başlamadan önce ilk olarak bir senaryo belirlemelisiniz. Sonra senaryoya uygun arkaplan ve figürlerimizi seçmeliyiz. Bunun için pivot uygulamasındaki figürleri kullanabileceğiniz gibi  internetten de indirebilirsiniz. Arkaplan için ise internetten uygun resimlerde indirebilir ya da paint gibi çizim programları yardımıyla kendinizde arkaplan oluşturabilirsiniz.

Oluşturduğunuz animasyonu .avi formatında kaydederek video haline getirebilir. Video işleme programları yardımıyla müzik ekleyebilirsiniz.

 

 

Sevgili meslektaşlarım bu dersin günlük planına Evraklar/Günlük Plan/ Dijital Sanatlar /2.dönem 6.Hafta kısmından ulaşabilirsiniz. Menüye gitmek için tıklayın.

Bizi takip edin:
Pin Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir