YAPAY ZEKA UYGULAMALARI

Yapay Zeka Uygulamaları ->4.Hafta – Metinden Sese

Merhaba! Bu hafta PictoBlox uygulamasında “Artificial Intelligence ” ekletisini kullanarak uygulama yapacağız. İlk olarak Artificial Intelligence eklentisinin ne işe yaradığını açıklamak ile başlayalım.

Artificial Intelligence  eklentisi aslında daha önce gördüğümüz 3 tane eklentideki kodları içinde bulundurur. Face Detection , Text Recognition ve Speech Recognition eklentilerindeki kod bloklarını kapsar. Yani bu eklenti sayesinde yüz tanıma , sesli kontrol ve metin tanıma işlemleri yaptırabilirsiniz.

Haydi aşağıdaki videoyu izleyerek “Artificial Intelligence” eklentisinin nasıl eklediğini ve eklentiyle gelen kod bloklarının işlevlerini öğrenelim.

Kod bloklarının ne işe yaradığını öğrendik şimdi bir uygulama yaparak öğrendiklerimizi pekiştirelim. Bunun için aşağıdaki sunudaki basamakları sırasıyla yerine getirelim.

Sunuyu indirmek için Tıklayınız.

Pictoblox uygulamasında yapılmış halini indirmek için TIKLAYINIZ.

Projedeki resimleri  indirmek için TIKLAYINIZ.

Sunudaki basamakların nasıl yapıldığını aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Sevgili meslektaşlarım bu dersin günlük planına  Evraklar/Günlük Plan/ Yapay Zeka Uygulamaları /2.dönem 4.Hafta kısmından ulaşabilirsiniz. Menüye gitmek için tıklayın.

Bizi takip edin:
Pin Share

2 thoughts on “Yapay Zeka Uygulamaları ->4.Hafta – Metinden Sese

  • Ayşe Kınar

    Emekleriniz için teşekkürler hocam. Çok yararlandığım bir site. Bende de aynı sorun var. Pictoblox ta sürekli kredi bitti uyarısı alıyorum. Başka bir mail ile yeni hesap açtım krediler hemen tükendi yine . Ne yapmalıyız ?

    Yanıtla
  • Ebru Aktürk

    Merhaba hocam, içeriklerinizi kullanıyorum teşekkür ederim, emeğinize sağlık. Pictobloxta etkinlikleri yaparken kredi bitti uyarısı alıyorum, kullanmama izin vermiyor. Siz nasıl kullanıyorsunuz, kredi mi alıyorsunuz?

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir