BTY DERSİDİJİTAL SANATSEÇMELİ DERSLER

Dijital Sanatlar -> 18. ve 19.Hafta – Grafik Tasarım

Herkese merhabalar! Bu konumuz iki haftayı içerecek. Grafik Tasarım’a Photoshop uygulaması ile devam edeceğiz. Photoshop nedir? Neden Kullanılır? Nasıl Kullanılır? sorularının cevaplarını öğreneceğiz. 

Photoshop uygulaması ücretli bir yazılım ve genellikle profesyonellerin tercih ettiği bir yazılımdır. Bizler portable yani taşınabilir versiyonu ile çalışmalar yapacağız. Ayrıntıları konunun ilerleyen kısımlarında bulabilirsiniz. Öncelikle Photoshop uygulaması nedir? sorusunun cevabını öğrenelim.

 

 

 

 

Photoshop uygulaması, Adobe firmasının piyasaya sürdüğü birçok yazılımdan bir tanesidir. Ücretli bir yazılımdır, 7 gün boyunca deneme sürümünü kullanabilirsiniz.  

https://www.adobe.com/tr/products/photoshop.html  linkine tıklayarak resmi web sitesine girebilir, deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Tabii öncelikle sizden kredi kartı bilgilerinizi isteyecektir:) deneme süresi dolmadan iptal ederek ödemenin gerçekleşmemesini sağlayabilirsiniz. 

Bizim kullanacağımız Adobe Photoshop Portable versiyonunu .zip halini indirmek için tıklayınız. 

 

 

Adobe Photoshop uygulamasının genel olarak ara yüzünü tanıyalım.

 

 

Adobe Photoshop uygulaması ile basit bir arka plan temizleme yapalım.

 

 

 

Adobe Photoshop uygulaması ile iki farklı resmi bir bütün haline getirelim.

 

 


 

 

 

Görsel dosyalarını indirmek isterseniz tıklayınız. 

Manzara resmimize 3 tane kuş ve kitap okuyan kızın resmini ekleyerek bir bütün oluşturacağız.  Konu videolarını izledikten sonra görsel dosyalarını indirerek siz de benzer bir çalışma oluşturunuz. Farklı görsellerde kullanabilirsiniz. 

 

Sevgili meslektaşlarım bu dersin günlük planına  Evraklar/Günlük Plan/ Dijital Sanatlar /1.dönem 18.Hafta/19.Hafta kısmından ulaşabilirsiniz. Menüye gitmek için tıklayın.

Bizi takip edin:
Pin Share

4 thoughts on “Dijital Sanatlar -> 18. ve 19.Hafta – Grafik Tasarım

  • Nedret Özbaykan

    Burcu Hocam merhaba siteniz çok güzel Abode Photoshop Portable.zip uygulamasını indiremiyorum,Hizmet Şartlamızı ihlal ettiniz diyor .Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.

    Yanıtla
  • H.S

    Program Kurulamadı. “Dosya yazmak için açılırken hata verdi” uyarısı aldım.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir