YAPAY ZEKA UYGULAMALARI

Yapay Zeka Uygulamaları ->11. Hafta – Code.org Yapay Zeka

Merhaba!  Bu hafta yapay zeka uygulamalarının çalışma mantığını kavramaya devam edeceğiz. Bunun için kodlama uygulamalarıyla tanınan code.org sitesini kullanacağız. 

Code.org sitesi çocuklara kodlama öğretmek amacıyla oluşturulmuş bir platformdur. Büyük bir olasılıkla bilişim teknolojileri ve yazılım dersinizde blok kodlama konusunda bu siteyi daha önce kullanmışsınızdır. Code.org sitesine yeni olarak ” Yapay Zeka” bölümü eklenmiş. Biz de dersimizde “Okyanuslar İçin Yapay Zeka” bölümünü kullanacağız. 

“Okyanuslar İçin Yapay Zeka” etkinliği 8 bölümden oluşuyor. İçerisinde bilgilendirici videolar yer alıyor. Bu videoları izleyerek yapay zekanın çalışma mantığını ve günümüzde yapay zekanın nerelerde kullanıldığı hakkında bilgi edinebiliriz. Videolar dışında da verilen etkinliklerle ufak bir yapay zeka uygulaması oluşturacağız. Uygulamayı oluştururken de yapay zeka nasıl eğitiliyor bunu da kavrayacağız. Etkinlikleri yapmak çok basit sadece yönergeleri iyi takip etmeniz gerekiyor. 

Eğlenceli bir derse başlamaya hazır mısınız? Bunun için ilk olarak uygulamamıza giriş yapmamız ve videoları izleyip yönergeleri takip etmemiz lazım. Giriş yapmak için aşağıdaki linke tıklayıp çıkan kutucuktan dilimizi Türkçe yapıyoruz ve “Şimdi dene” diyerek uygulamayı başlatıyoruz. Hepinize iyi eğlenceler! 

Siteye giriş yapmak için TIKLAYINIZ.

 

 

Sevgili meslektaşlarım bu dersin günlük planına  Evraklar/Günlük Plan/ Yapay Zeka Uygulamaları /1.dönem 11.Hafta kısmından ulaşabilirsiniz. Menüye gitmek için tıklayın.

 

Bizi takip edin:
Pin Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir