EVRAKLARYILLIK PLANLAR

2023-2024 Ünitelendirilmiş Yıllık Planlar

Herkese merhaba. Son olarak Seçmeli Dijital Sanatlar dersimizin de yıllık planı eklenmiştir. 

 

Yeni Eğitim- Öğretim yılımıza hazırlıklara başladık. Bildiğiniz üzere yeni eğitim öğretim yılında branşımızca okutulabilecek “Robotik Kodlama ” , ” Yapay Zeka Uygulaması” ve “Dijital Sanatlar” seçmeli dersler eklenmiştir. Bu seçmeli derslerin ne yazık ki  daha öğretim programları yayınlanmamıştır. Biz zümre olarak bu derslere uygun konular ve kazanımlar belirleyerek yıllık planlarımızı buna göre yapmaya karar verdik. Eğer öğretim programı yayınlanırsa planımızı olana göre değiştireceğiz. En yakın zamanda siteye seçmeli derslerle ilgili yıllık planlar eklenecektir. 

 Planlar üzerinde yanlış ya da eksik gördüğünüz kısımları yorum olarak yazarsanız seviniriz. Böylece gözden kaçan düzenlemeleri yaparız. 

 

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Zümre Toplantı Tutanağı

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 5.Sınıf Yıllık Plan 2023-2024

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 6.Sınıf Yıllık Plan 2023-2024

Seçmeli Robotik Kodlama 5. Sınıf Yıllık Planı 2023-2024

(Bu dersin öğretim programı olmadığı için okulumuzun imkanlarına ve 5.sınıf öğrencilerinin bilişim dersini daha önce görmedikleri göz önüne alınarak yıllık plan oluşturulmuştur.)

Seçmeli Robotik Kodlama 6. Sınıf Yıllık Planı 2023-2024

(Bu dersin öğretim programı olmadığı için okulumuzun imkanlarına ve 6.sınıf öğrencilerinin daha önce öğrendikleri  göz önüne alınarak yıllık plan oluşturulmuştur.)

Seçmeli Yapay Zeka Uygulamaları 7.ve 8. Sınıf Yıllık Planı 2023-2024
(Bu dersin öğretim programı olmadığı için okulumuzun imkanları  göz önüne alınarak yıllık plan oluşturulmuştur. 8. sınıflar daha önceden bu dersi almadıkları için 7. ve 8.sınıflar için ortak plan oluşturulmuştur.)

Seçmeli Dijital Sanatlar Dersi 6. ve  7. Sınıf Yıllık Planı 2023 -2024

(Bu dersin öğretim programı olmadığı için okulumuzun imkanları  göz önüne alınarak ve Hasan Ersoy ile Seçil Z. Gökçe öğretmenlerimizin hazırladığı yıllık planlar üzerinde düzenleme yapılarak yıllık plan oluşturulmuştur. 6. sınıflar daha önceden bu dersi almadıkları için 6. ve 7.sınıflar için ortak plan oluşturulmuştur.)

NOT: Sevgili meslektaşlarımız, planları indirerek kullanabilirsiniz. Düzenleme isteğine gerek yok. Google Dokümanlarda açıldıktan sonra Dosya menüsünden İndir seçeneğine tıklayarak bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Bizi takip edin:
Pin Share

19 thoughts on “2023-2024 Ünitelendirilmiş Yıllık Planlar

 • mc

  Merhaba hocalarım, bildiğiniz gibi yapay zeka uygulamaları öğretim programı bakanlık tarafından yayınlandı. Yıllık planınızı bu program dahilinde yeniden düzenleyecek misiniz? Bu konudaki yaklaşımınızı merak ettim. Emekleriniz için teşekkür ederim. Selamlar.

  Yanıtla
  • Hocam merhaba 🙂 Açıkcası öğretim programı çok geç yayınlandı. Yapay Zeka planımızı kullanıyorsanız aslında benzerliklerin olduğunu fark etmişsinizdir. Bu yüzden biz düzenlemeyi düşünmüyoruz. Teşekkür ederiz yorumunuz için.

   Yanıtla
 • büşra

  merhaba, emekleriniz için öncelikle teşekkürler, robotik kodlama ve yapay zeka yıllık planlarını hazırlar iken kazanımları nereden alarak plan yaptınız acaba? ben bir öğretim programı bulamıyorum. Dolayısıyla ünite ve kazanımları nerden belirlediniz.

  Yanıtla
  • Merhaba. Teşekkürler hocam yorumunuz için. Bilsem’in atölyelerinin kitaplarından , MEB’in Robotik Kodlama kitaplarından kazanımları birleştirdik. Bize uygun olabilecek şekilde düzenledik hocam.

   Yanıtla
 • Murat

  Merhaba bu derslerin saatleri. ekim ayı başında normlar hesaplanırken bilişim teknolojileri branşına yazılacak değil mi?

  Yanıtla
  • Seçmeli dersler de norm hesaplamasına katılıyor.

   Yanıtla
 • nuray.y

  merhabalar hocam planlar için teşekkür ederim gayet güzel hazırlamışsınız. 2023-2024 eğitim öğretim dönemi için günlük planlar ne zaman güncellenir? Geçen yılki planlar durduğu için merak ettim (okul idaremiz sabırsız da bu konuda)

  Yanıtla
  • Merhaba hocam 5. ve 6. sınıfların planlarında değişiklik pek yok. Günlük planları tarih değiştirip kullanabilirsiniz. Sıfırdan 3 yeni ders için içerik hazırlıyoruz. Günlük planları ikinci plana attık açıkcası 🙂 Emin olmamakla birlikte bu hafta günlük planlara eklemeye başlarız diye umuyorum 🙂 Kolaylıklar diliyorum.

   Yanıtla
 • Yunus

  Dijital sanatlar dersi ile ilgili bı paylaşıminiz görünmüyor hocam nettede herhangi bir kaynak bulamadık bı çalışmanız varmı acaba dijital sanatlar dersi ile ilgili

  Yanıtla
  • Hocam dijital sanat içinde hazırlamaya çalışıyoruz fakat hepsi bir anda olmuyor maalesef 🙁 bu hafta sonuna kadar ancak hazırlayabiliriz.

   Yanıtla
 • Taylan

  Dosyalar indirilebiliyor mu?

  Yanıtla
 • Ali Mali

  7. sınıf yapay zeka dersi ile ilgili bir şey bulamadım, sitede olacak mı hocam?

  Yanıtla
  • Birden 3 tane seçmeli ders gelince içerik üretmek biraz zor oluyor ama bu hafta yapay zeka planı ekleyip en yakın zamanda da içerik üretmeye başlayacağız.

   Yanıtla
 • Merve

  Merhabalar hocam. Elinize emeğinize sağlık. 5. sınıf Robotik Kodlama planınızı inceledim. Çok teşekkürler paylaşım için. Plana uygun ders materyalleri de paylaşacak mısınız?

  Yanıtla
  • Merve hocam yorum için teşekkürler. Evet geçen senelerdeki gibi seçmeli dersler için de ders işleme konularımız olacak ☺️

   Yanıtla
 • güney

  hocam iyi günler.6.sınıflarda seçilen dijital sanatlar dersi ile ilgili acaba bt laboratuvarı olmayan sadece etkileşimli tahtada ders işleyenler için bir yıllık planınız mevcut mu?

  Yanıtla
  • Hocam maalesef henüz öyle bir çalışmamız olmadı. 🙁

   Yanıtla
 • S

  Merhabalar sayın hocam
  Öncelikle emeklerinize sağlık geçen yıl sitenizden aktif olarak çok faydalandım.Bt sınıfım yok akıllı tahtalarla ilerledik.
  Yıllık plana uygun günlük planlar da gelecek mi acaba?Buna göre plan seçmeyi düşünüyorum.
  Teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • Merhaba hocam. Teşekkür ederiz yorumunuz için. Evet günlük planlarımızı yeniden yıllık planlarımıza uygun güncelleyerek ekleyeceğiz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir