1.DÖNEM7.SINIFBTY DERSİ

7. Sınıflar -> 5. Hafta –Gizlilik ve Güvenlik

GİZLİLİK VE GÜVENLİK

Merhabalar bu hafta sizlerle dersimizin 1 saatini “Gizlilik ve Güvenlik” konusuna 1 saatini de Codeweek olması nedeniyle kodlama etkinliklerine ayıracağız.

 

NOT: Bu hafta dersimiz de ben 1 ders saatimi, 8 -23 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Codeweek etkinlikleri için kodlama etkinliğine ayıracağım. Bilgisayarlı ve bilgisayarsız etkinlikler için size fikir olması açısından bir konu hazırladık. Buraya tıklayarak konumuza gidebilirsiniz.    İsterseniz aşağıdan bu haftaki konumuzla devam edebilirsiniz 🙂

 

6. sınıfta gördüğümüz  ” Telif Hakları” ve “Gizlilik ve Güvenlik” konularını bir tekrar edeceğiz. Bunun için ilk olarak ” Telif Hakları ve Güvenlik” sunusunu incelemekle başlayalım.

” Telif Hakları ve Güvenlik” sunusunu indirmek için TIKLAYINIZ.

Bilgisayarımızda, telefonumuzda ya da tabletimizde bulunan bilgileri koruyabilmek için antivirüs yazılımı kullanmalıyız. Aşağıdaki videoda 360 Total Security Antivirüs yazılımının kurulumunu izleyelim.

Bu konuyla birlikte sizlerle Seçmeli Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin 2.Ünitesi olan “Etik ve Güvenlik” konusunu bitirmiş olduk. Üniteyi tekrar etmek için aşağıdaki test sorularını cevaplayabilirsiniz .Kolay gelsin.

 

NOT: Sevgili meslektaşlarım bu dersin günlük planına  Evraklar/Günlük Plan/7. Sınıf /  5.Hafta kısmından ulaşabilirsiniz. Menüye gitmek için tıklayın.

Bizi takip edin:
Pin Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir