WEB 2.0 ARAÇLARI

Canva Nedir? Nasıl Kullanılır?

Canva, yukarıda gördüğünüz görsel gibi kullanıcıların sosyal medya grafikleri, sunumları, posterleri ve diğer görsel içerikleri oluşturmasına olanak tanıyan bir grafik tasarım platformudur. Web’de ve mobilde kullanılabilir ve milyonlarca resim, yazı tipi, şablon ve illüstrasyonu entegre eder.

Canva hiç tasarım yapmamış kullanıcılar baz alarak hazırlanmış bir platform zira kurucularından fikrin sahibi olan Melanie Perkins’in yola çıkma amacını oluşturuyor. Milyonlarca resim, bileşen , yazı seçeneği mevcut. Hazır şablonlardan tasarımınız için birçok fikir edinebilirsiniz. Peki www.canva.com sitesine nasıl üye olacağız? 

Bunun için ilk olarak www.canva.com adresini açıyoruz. Açılan sayfada KAYDOL bölümüne tıklıyoruz. Açılan küçük pencereden E-posta ile kayıt oluna tıklıyoruz. Karşımıza çıkan formu dolduruyoruz. Canva ilk olarak açıldığında bize ne amaçla kullanacağımızı soran bir pencere açılır. Buradan da Öğrenci kısmına tıklıyoruz.

Not: Google Hesabınızla çok daha hızlı bir şekilde kayıt olabilirsiniz. 

Açılan sayfada yapabileceğimiz tasarımların listesini göreceksiniz. Bu kısım da tasarlamak istediğiniz şablonu seçerek tasarıma başlayabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve basit bir instagram gönderisi tasarımı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. 

Canva ile İnfografik Tasarımı konusuna gitmek için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Canva ile Broşür Tasarımı konusuna gitmek için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Canva ile Poster Tasarımı konusuna gitmek için tıklayınız.

 

 

 

Bizi takip edin:
Pin Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir