DİJİTAL SANATSEÇMELİ DERSLER

Dijital Sanatlar -> 4. Hafta – Resim Seçme ve Fotoğraf İşleme

Herkese 4. haftadan 3.ünitemizden merhabalar. Bu hafta sizlerle Resim Seçme ve Fotoğraf İşleme konularına değineceğiz. Resim seçme ve fotoğraf işleme, görsel dünyamızda önemli bir bileşendir. Bu konu da, resim seçimi, fotoğraf çekim teknikleri, renk ayarları ve daha fazlasını ele alacağız. Ve Canva uygulamasını tanımakla konumuza devam edeceğiz.

Öncelikle Resim Seçme ve Fotoğraf İşleme konusunda hazırladığımız videomuzu izleyelim.

,

Videoyu izledikten sonra aşağıdaki minik testimizi cevaplayalım.

 

Günümüzde sosyal medya kullanımının yaygınlaşması ile birlikte farklı uygulamalar hayatımıza katıldı. Birçok içerik üreticisi, görsel açıdan kitlelerin dikkatlerini çekebilmek için etkileyici görseller hazırlama kaygısına düştüler. Bunun için bizlere büyük kolaylıklar sağlayan uygulamalardan bir tanesi de CANVA. Basit ve kullanıcı dostu ara yüzü ile aklınıza gelebilecek her türlü şablonda içerik hazırlayabiliyorsunuz. İnstagram gönderisi ve hikayesi veya reelesı, youtube için short veya video veya kapak, video, sunum, afiş, poster, vb… 

O zaman önce bir CANVa uygulamasını tanıyalım. Çünkü birkaç hafta kendisi ile çok görüşeceğiz 🙂

Canvayı ilk defa kullanacaksanız aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.


 

Sevgili meslektaşlarım bu dersin günlük planına  Evraklar/Günlük Plan/ Dijital Sanatlar /1.dönem 4.Hafta kısmından ulaşabilirsiniz. Menüye gitmek için tıklayın.

Bizi takip edin:
Pin Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir