MICROSOFT WORD

Microsoft Word -> Resim Ekleme ve Düzenleme

Merhabalar! Bu yazımızda Microsoft Word programında resim ekleme ve eklediğimiz resimler üzerinde değişiklikler yapma özellikleri üzerinde duracağız.

Resim Ekleme : Word programında resim eklemek istiyorsanız Ekle Menüsünden  simgesine tıklanır. Açılan pencereden ekleyeceğimiz resim yeri seçilir.Sonra ekleyeceğimiz resme tıklanır ve resim belgemize eklenir.

Resim Ayarları :

Resimle ilgili ayarlar yapacağınız zaman resmin üstüne tıklanır ve resim seçili duruma getirilir. Resim seçili durumdayken menü çubuğundaki Biçim menüsüne tıklanır.Bu menü kullanılarak resimle ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Şimdi bu menüdeki bölümleri inceleyelim.

  1. Ayarla : Bu bölümdeki Parlaklık kısmıyla resminizin parlaklığını , Karşıtlık kısmıyla resminizdeki renk geçişlerini, Yeniden Renklendir kısmıyla resminizin rengini ayarlayabilirsiniz. Yaptığınız bütün değişikleri Resmi Sıfırla kısmıyla geri alıp resmin ilk haline dönebilirsiniz.

 

  1. Resim Stilleri : bu kısmı kullanarak resminizi daha önce belirlenmiş ayarlara göre şekillendirebilirsiniz. Resim Şekli bölümden resminizi kare,yuvarlak,kalp gibi şekillerde kesilmiş hale getirebilirsiniz. Resim Kenarlığı bölümden resminize çerçeve ekleyebilirsiniz. Çerçevenin rengini , kalınlığını ayarlayabilirsiniz. Resim Efektleri bölümden resminize gölge , 3 boyut , yansıma gibi efektler ekleyebilirsiniz.
  1. Yerleştir: Metin Kaydırma bölümüyle resim ile yazılarınızın konumunu değiştirebilirsiniz. Yani resmin üstüne yazı yazabilir, resmin yanına yazı yazabilirsiniz. simgesini kullanarak resminizi döndürebilirsiniz.
  2. Boyut : Bu bölümü kullanarak resminizin boyutunu değiştirebilirsiniz. Ayrıca Kırp ile resminizdeki bazı bölümleri çıkarabilirsiniz.

Bizi takip edin:
Pin Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir