STORYJUMPER

StoryJumper Uygulaması Nedir ? Nasıl Kullanılır?

Merhaba! Bu yazımızda sizlerle birlikte StoryJumper uygulamasını inceleyeceğiz. Oldukça eğlenceli işler çıkarabileceğiniz , yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz ve öğrencilerin ilgisini çekebilecek bir uygulamadır.Peki neler yapabiliriz StoryJumper uygulamasıyla ….

StoryJumper bir web sitesi üzerinden sizlere dijital hikâyeler oluşturma imkânı veren bir platformdur.Story Jumper uygulaması ;   geniş bir yelpaze sunarak kurguladığınız hikâyelerinizde kullanmak üzere  kullanıcılarına karakterler, nesneler ve resimler sunmaktadır. Bu uygulamayla görseller yardımıyla dijital hikayenizi istediğiniz şekilde kurgulayabilir ve bunları paylaşabilirsiniz. Story Jumper uygulaması kullanıcılarına  hem kendi hikâyelerini yayınlama hem de diğer kullanıcıların hikâyelerini okuma imkanı sunmaktadır.  Story Jumper’ı diğer kitap oluşturma araçlarından ayıran en önemli özelliği hikayelerinize seslendirme yaparak sesli hikayeler hazırlama imkanı sağlamasıdır.

Öğretmen isesiniz StoryJumper uygulamasını kullanarak derslerinizi eğlenceli hale getirip öğrencilerinizle işbirliğine dayalı projeler oluşturabilirsiniz. Bunun için  iseniz Story Jumper üzerinde kendi sınıfınızı oluşturmanız ve öğrenciler eklemeniz yeterli. İsterseniz sınıfınız üzerinden öğrencilerinizin yapmış oldukları  hikâyeleri takip edebilir. Dilerseniz öğrencilerinize grup  ödevleri vererek onların hayal güçlerinin gelişimine destek olabiliyorsunuz.

Peki StoryJumper uygulamasını nasıl kullanacağız? StoryJumper uygulaması online kullanılan bir uygulama olduğu için ilk yapmanız gereken

https://www.storyjumper.com/

linke tıklamak ve StoryJumper internet sitesine üye olmak. StoryJumper uygulamasına nasıl üye olunur. Aşağıdaki videoyu  izleyerek öğrenebilirsiniz.

StoryJumper uygulamasını nasıl kullanacağınızı öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Videoyu izledikten sonra göreceksiniz ki kullanımı oldukça basit.

Peki yapmış olduğunuz dijital hikayelerinizi nasıl paylaşacaksınız. Aşağıdaki videoyu izleyerek bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Biz bu uygulamayı 7.sınıf seçmeli bilişim ders için kullandık. Öğrencilerimiz birlikte hikaye yazmaktan onu bir kitap haline getirmekten çok hoşlandılar ve eğlenceli dersler geçirdik. Öğrencilerimizle oluşturduğumuz örnekleri incelemek isterseniz TIKLAYINIZ.

Bizi takip edin:
Pin Share

One thought on “StoryJumper Uygulaması Nedir ? Nasıl Kullanılır?

  • Küçüklüğümden beri kitap yazmak isterdim. Çok güzel bir kitap yazmak istiyorum.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir