ONLINE DERSLER

Codeweek (Kodlama Haftası) Etkinlikleri

 

Evet afişte de bahsettiği gibi AB kod haftası 10-25 Ekim arasında gerçekleşiyor. 

AB Kod Haftası, programlama ve diğer teknolojik aktiviteler yoluyla yaratıcılığı, problem çözmeyi ve iş birliğini teşvik eden bir taban hareketidir. Buradaki amaç, programlamayı daha görünür kılmak, gençlere, yetişkinlere ve yaşlılara fikirleri kodlamayla nasıl hayata geçirdiğinizi göstermek, bu becerileri ortaya çıkarmak ve motive olmuş kişileri öğrenme amacıyla bir araya getirmektir.

 

Biz de bu hafta 2 tane etkinlikle kodlama haftasına katılım sağlayacağız.

1- Öncelikle ortak ders olarak yapacağımız Scratch 3.0 Online Animasyon Oluşturma Etkinliğimiz için aşağıdaki videoyu (İstem öğretmenimizin hazırladığı Kayıt Oluşturma videosu) izleyerek kayıt olmanızı istiyorum.

Daha sonra size whatsapp gruplarında duyuracağımız gün ve saatte derse giriş yaparak etkinliğimize katılabilirsiniz. Bu etkinliğin sonunda hazırlanan en iyi animasyonu sitemizde yayınlayacağız.

 

2- Bir diğer etkinliğimiz kodla büyü kodlama eğitimi sayfasından yapacağımız kodlama etkinliği. Bunun sonunda  alacağınız sertifikaları eba sayfanıza ekleyeceğiz. 

Bu etkinlik içinde whatsapp gruplarından duyuru yaptığımız gün ve saatte etkinliğe katılanlara kodlabüyü eğitim sayfasından oluşturduğumuz kullanıcı adı ve şifreler verilecek. Verilen kullanıcı adı ve şifreyle kodlabüyü eğitimini tamamlayıp sertifika alacaksınız.

Bizi takip edin:
Pin Share

One thought on “Codeweek (Kodlama Haftası) Etkinlikleri

  • Atilla ertekin

    Öğretmenim ben scratc i indirdim bi giriyim dedim öğretmenim çok sevdim baya oyun yapabiliorum

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir