2. DÖNEM5.SINIFBTY DERSİ

5. Sınıflar -> 13. Hafta – Programlama Çocuk Oyunu

Merhaba! Bu hafta sizlerle birlikte programlama konusuna giriş yapacağız. Bundan önceki derslerimizde sizlerle birlikte problem çözme , algoritma ve akış şemalarını öğrenmiş ve programlama için bir temel oluşturmuştuk. Bu bilgilerimizi kullanarak bundan sonraki haftalarda programlama konusunda kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz.

İlk olarak sizlerle bazı kavramları öğrenmek ile işe başlayalım. Bunun için aşağıdaki videoya bir göz atalım.

Biz bu dersimizde  “Run Marco!” isimli blok tabanlı  uygulamayı kullanarak alıştırmalar yapacağız. Ücretsiz ve Türkçe dil desteği olan bu uygulamaya ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Biz bu hafta “Run Marco!” uygulamasının ” Yeşil Orman” bölümündeki alıştırmaları sizlerle yapacağız. “Yeşil Orman” 36 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümlerin konu anlatımı ve çözümlerine aşağıdaki videolardan oluşabilirsiniz.

YEŞİL ORMAN ( 1-18 Bölüm) ÇÖZÜMLERİ

 

YEŞİL ORMAN ( 19-36 Bölüm) ÇÖZÜMLERİ

 

NOT : Sevgili meslektaşlarım bu ders için kılavuz kitapta yer alan “Blockly” uygulamasını da kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile ilgili ders anlatımlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 

 

NOT: Sevgili meslektaşlarım bu dersin günlük planına  Evraklar/Günlük Plan/ 2.Dönem/5.Sınıf/13.Hafta kısmından ulaşabilirsiniz. Menüye gitmek için tıklayın.

Bizi takip edin:
Pin Share

One thought on “5. Sınıflar -> 13. Hafta – Programlama Çocuk Oyunu

  • öğretmenim tum konularımız bitti mi ? ‘_’

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir