2. DÖNEM6. SINIFBTY DERSİ

6. Sınıflar -> 7. Hafta –Benzer Sorun Benzer Çözüm

Merhaba! Bu hafta sizlerle birlikte Toxicode internet sitesinde yer alan iki tane uygulamayı kullanarak kodlama etkinlikleri yapacağız. Bu etkinlikler sayesinde verilmiş kodların ne işe yaradığını bulmaya çalışırken bir taraftan da kodlama kullanılan değişken , tekrar , şart , döngü vb… kavramlar konusunda da alıştırmalar yapmış olacağız.

Haydi başlayalım o zaman. İlk etkinliğimiz 35 bölümden oluşan ” Little Dot Adventure ” . Bu etkinlikte verilen kodlardan doğru olanı seçip ,  kullanarak turuncu renkteki kareye ulaşmaya çalışıyoruz.  Basitten başlayıp gitgide zorlaşan bir etkinlik. Biraz dikkat gerektiriyor. Etkinliğe giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilir ya da resme tıklayabilirsiniz.

https://little-dot.toxicode.fr/

” Little Dot Adventure ” etkinliğinin tüm bölümlerinin anlatımını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Diğer etkinliğimiz “Silent Teacher” . Bu etkinlikte yine kodlar verilmiş. Bu sefer kodlara göre  matematiksel işlemleri yaparak sonucu bulmaya çalışıyorsunuz. 14  bölümden oluşuyor. Her bölümün altında değişik sorular geliyor. Yine ilk bölümler kolay ama gittikçe zorlaşıyor.  Etkinliğe giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilir ya da resme tıklayabilirsiniz.

https://silentteacher.toxicode.fr/

“Silent Teacher”  etkinliğinin tüm bölümlerinin anlatımını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

 

Sevgili meslektaşlarım bu dersin günlük planına  Evraklar/Günlük Plan/ 6.Sınıf/2.dönem 7.Hafta kısmından ulaşabilirsiniz. Menüye gitmek için tıklayın.

 

 

 

Bizi takip edin:
Pin Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir