1. DÖNEM6. SINIF

6. Sınıflar -> 7. Hafta –Dijital Dünya

Dijital Dünya

Merhabalar! Bu hafta sizlerle Dijital Dünya konumuzda, ” Dijital Ayak İzi” ve “Dijital Oyunlar” kavramları üzerinde duracağız. Özellikle “Dijital Oyunlar” konusunun ilginizi çekeceğini ve benden bu konuda daha çok bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorum. Belki de  bu hafta ben sizden bir şeyler öğrenirim ne dersiniz 🙂

Hadi dersimize başlayalım. İlk  “Dijital Ayak İzi” kavramını ele alalım. ” Dijital Ayak İzi Nedir?” , “Nasıl Dijital Ayak İzi Oluşturuyoruz?”,        ” Dijital Ayak İzleri Nasıl Silinir?”,” Dijital Ayak İzi Nasıl Bırakılmaz?” bu sorulara cevap arayalım. Bunun için “Dijital Ayak İzleri” videosunu izleyip, daha sonra sunusunu inceleyelim.

 

 

“Dijital Ayak İzleri” sunusunu indirmek için TIKLAYINIZ.

Hadi şimdi ufak bir etkinlik ile konuyu pekiştirelim.

Şimdi dersimizin ikinci kısmına başlayabiliriz. Bu kısımda ” Dijital Oyun Nedir?” ,”Dijital Oyun Türleri Nelerdir?” ,”Dijital Oyunların Olumlu ve Olumsuz Etkileri Nelerdir?”, “Nasıl Dijital Oyunları Oynamalıyız?” sorularına cevap arayacağız. Bunun için ” Dijital Oyunlar” sunusunu inceleyebilirsiniz.

“Dijital Oyunlar” sunusunu indirmek için TIKLAYINIZ.


Avrupa Oyun Bilgi Sistemi

Avrupa Oyun Bilgi Sistemi ya da kısaltmasıyla PEGI, video oyunlarını yaşa ve içeriğe göre sınıflandırarak tüketicilerin bu ürünleri satın alırken bilinçli kararlar almasına yardımcı olmak için kurulmuş Avrupa merkezli video oyunu içerik derecelendirme sistemidir.

 

“Dijital Oyun Çeşitleri” hakkında bir alıştırma yapalım.

“Dijital Oyunların Etkileri” hakkında ufak bir alıştırma yapalım.

 

Hem geçen hafta hem de bu hafta öğrendiklerimizi bir tekrar yapmak için aşağıdaki boşluk doldurma alıştırmasını yapabilirsiniz.


Konu ile ilgili çalışma kağıdımıza ulaşmak için TIKLAYINIZ.

NOT: Sevgili meslektaşlarım bu dersin günlük planına  Evraklar/Günlük Plan/ 6.Sınıf/7.Hafta kısmından ulaşabilirsiniz. Menüye gitmek için tıklayın.

 

 

Bizi takip edin:
Pin Share

2 thoughts on “6. Sınıflar -> 7. Hafta –Dijital Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir