1. DÖNEM5.SINIFBTY DERSİ

5. Sınıflar -> 5. Hafta – Etik Değerler

Etik Değerler

Yeni bir haftadan hepinize merhaba! Bu hafta sizlerle Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersimizin  2. ünitesi olan ” Etik ve Güvenlik” ünitesine başlıyoruz. Ama ondan önce 1. üniteyi ne kadar anlamışız bir bilgilerimizi ölçelim. Bunun için sizlere bir çalışma kağıdı hazırladım. Onu indirip çözebilirsiniz. ( NOT: Sevgili meslektaşlarım ben bu çalışma kağıdını kullanarak bu hafta öğrencilerimi küçük bir sınav yapacağım. Dilerseniz sizlerde bu çalışma kağıdını kullanabilirsiniz. )

Çalışma kağıdını indirmek için TIKLAYINIZ.  

 

NOT: Bu hafta dersimiz de ben 1 ders saatimi, 7 -22 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Codeweek etkinlikleri için kodlama etkinliğine ayıracağım. Bilgisayarlı ve bilgisayarsız etkinlikler için size fikir olması açısından bir konu hazırladık. Buraya tıklayarak konumuza gidebilirsiniz.    İsterseniz aşağıdan bu haftaki konumuzla devam edebilirsiniz 🙂

 

Haydi yeni konumuza başlayalım. Bu ünitemizin ilk konusu “İnternet Etiği”. “Etik nedir?”, “İnternet etiği ne demek?” , ” İnternetteki davranışlarımız nasıl olmalı?” bu soruların cevaplarını bulmak için aşağıdaki videomuzu izleyelim.

İsterseniz  internet ortamında etik olan ve olmayan  davranışları daha iyi anlamak için  ISOC-TR Çevrimiçi Çocuk youtube kanalının hazırlamış olduğu “İnternette Dijital Etik Değerler” adlı videoyu izleyelim. Bu video da ki emekleri için teşekkürler.

İnternette Dijital Etik Değerler

Bir etkinlik yaparak bugün öğrendiklerimizi pekiştirelim.

Etik ve Güvenlik Çalışma Kağıdını .pdf olarak indirmek için tıklayınız.

NOT: Sevgili meslektaşlarım bu dersin günlük planına  Evraklar/Günlük Plan/5. Sınıf /  5.Hafta kısmından ulaşabilirsiniz. Menüye gitmek için tıklayınız.

Bizi takip edin:
Pin Share

9 thoughts on “5. Sınıflar -> 5. Hafta – Etik Değerler

 • Ecrin duru 5G

  Öğretmenim ödevimi yaptım 5G den ecrin duru

  Yanıtla
 • Mustafa Kemal

  öğretmenim bende yaptım

  Yanıtla
 • nisa uçak

  ögretmenim bende yaptım

  Yanıtla
  • Mustafa

   Hocam 6. Hafta gelmedi mi gözükmüyor

   Yanıtla
 • Kerem Pektaş

  öğretmenim videoyu izledim.

  Yanıtla
  • Aferin Kerem 🙂 1. ünite tekrarını da yapmayı unutma

   Yanıtla
 • Ebrar Şahinkaya

  çok güzeldi ben bayıldım öğretmenim çok eğlencelisiniz.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir