DİJİTAL SANATSEÇMELİ DERSLER

Dijital Sanatlar -> 3. Hafta – Dijital Tasarım Programları

Merhaba bu haftaki konumuzda Dijital Tasarım yaparken hangi programları kullanabilirizi anlatacağız. Ama önce kısa bir hatırlatma ile Görsel Tasarım Programlarına bakalım:)

5. Sınıfta Görsel İşleme Programlarını görmüştük. Hepinizin hatırladığına eminim:) Fakat yine de aşağıdaki videomuzu izleyerek yeniden hatırlayalım mı?

 

Hazırladığımız bu videoda Dijital Tasarım da kullanılan programlar ve dosya uzantılarına değindik.  Hep beraber izleyelim.

 

Dersimizde gördüğümüz kavramları içeren bir kelime oyunumuz var. Karışık verilen kelimeleri bakalım bulabilecek misin? Kelimenin doğru halini daha kısa sürede bul ve kazan;) 

Görsel işleme programlarından Paint’i kullandığımızı hatırlıyor musun? Eğer tam olarak hatırlayamadıysan altta ki videoyu izleyebilirsin. Böylece bugün yapacağımız uygulamaya hazır olacaksın 🙂

İşte şimdi sıra sende! Paintte ilk dijital tasarımını üret bakalım 🙂  Ben sevimli bir dondurma külahı tasarladım. Bakalım sen neler yapacaksın ;=)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sevgili meslektaşlarım bu dersin günlük planına  Evraklar/Günlük Plan/ Dijital Sanatlar /1.dönem 3.Hafta kısmından ulaşabilirsiniz. Menüye gitmek için tıklayın.

Bizi takip edin:
Pin Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir