DİJİTAL SANATSEÇMELİ DERSLER

Dijital Sanatlar -> 1. Hafta – Dijital Sanata Giriş

Herkese merhabalar. Bu sene programımıza yeni eklenen Dijital Sanatlar dersimize hoşgeldiniz 🙂  Öncelikle Sanat Nedir? Dijital Sanat Nedir? Dijital Sanat yaparken nasıl donanımlar, yazılımlar kullanılır? gibi birçok konuya değineceğiz. Sizinle 2 boyutlu ve 3 boyutlu tasarımlar yapacağız. Bunların yanı sıra Yapay zeka, Metaverse, Sanal Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik , NFT Teknolojisi gibi günümüzde kendisinden oldukça söz ettiren yeni teknolojilere de göz atacağız.

Hazırsanız ilk dersimizle başlayalım . Öncelikle aşağıdaki videomuzu izleyelim.

 

British Council Sanat, yapımcılığını Dezeen’in üstlendiği bir kısa film hazırlayarak “Dijital Sanat Nedir?” sorusunun cevaplanmasını sağlamıştır. Aşağıdaki videomuz ile bu kısa filmi izleyelim.

Dijital sanat ile birlikte hayatımıza giren kavramlardan birisi de “Dijital(Sanal) Müze” ler.  Birkaç sanal müze de sergi gezmeye ne dersin?

Buraya birkaç tane sanal müze linki bırakıyorum. Tıklayarak müzelerin sayfasına ulaşabilir, istediğin sergiyi gezebilirsin. Tabii ilk olarak Kültür ve Sanat Bakanlığının bağlantısı olan Sanal Müze ile başlayalım.

https://sanalmuze.gov.tr/ 

https://www.peramuzesi.org.tr/sergi/dijital-sergiler

https://www.louvre.fr/en/online-tours

https://britishmuseum.withgoogle.com/

 

Sevgili meslektaşlarım bu dersin günlük planına  Evraklar/Günlük Plan/ Dijital Sanatlar /1.dönem 1.Hafta kısmından ulaşabilirsiniz. Menüye gitmek için tıklayın.

Bizi takip edin:
Pin Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir